Novinky

Domov / Novinky / Priemyselné správy / Sprievodca nákupom vložiek do perín: Hmotnosť náplne, GSM, veľkosti a veľkoobchodné dodávky

Sprievodca nákupom vložiek do perín: Hmotnosť náplne, GSM, veľkosti a veľkoobchodné dodávky

Oct 12, 2026

Európsky maloobchodník v júni schváli vzorku vložky do prikrývky s hmotnosťou 300 g/m2, v októbri doobjedná 5 000 kusov a vo februári zistí, že tovar je výrazne tenší ako schválená vzorka. Hmotnosť náplne vytlačená na baliacom liste je identická. Čo sa zmenilo, bola výška výplne, rozstup stehov použitý na quiltovacej linke a miera uvoľnenia škrupinovej látky pred nafúknutím výplne.

Tento jediný príbeh vysvetľuje, prečo sa nákup vložiek tak často nepodarí. Produkt vyzerá jednoducho, je to naplnená a prešívaná taška, ale takmer každá sťažnosť na kvalitu sa vracia k trom špecifikáciám, ktoré je ľahké nechať nejasné: hmotnosť náplne a jej tolerancia, konštrukcia škrupiny a hustota šitia. Opravte tieto tri písomne ​​predtým, ako vyjednáte cenu, a väčšina argumentov zmizne pred naložením kontajnera.

Táto príručka obsahuje možnosti výplne vložiek do prikrývok, rozsahy GSM a TOG, škrupinové látky a prešívanie, štandardné veľkosti na trhoch v USA, Veľkej Británii, EÚ a Austrálii, získavanie šekov pre dovozcov a veľkoobchodných nákupcov, správanie pri praní a najčastejšie otázky, ktoré si nákupné tímy kladú.

Pred cenou uveďte písomne ​​hmotnosť náplne s toleranciou, konštrukciou škrupiny a hustotou stehu; tieto tri premenné rozhodujú o tom, či zmena poradia zodpovedá schválenej vzorke.

Čo sa počíta ako vložka do periny v hárku so špecifikáciami

Vložka do prikrývky, ktorá sa tiež predáva ako vnútorná vložka, vložka do paplónov alebo vložka do paplónu, je vyplnená vrstva, ktorá poskytuje teplo. Vo väčšine exportných programov nenesie žiadnu dekoratívnu potlač a je navrhnutý buď na použitie vo vnútri snímateľného obliečky na perinu, alebo na sedenie priamo nad spánkom pod hornou plachtou. Na mape webu typického dodávateľa bytového textilu sú vložky do perín vedľa paplónov, paplónov a posteľných prikrývok a rozdiel medzi týmito kategóriami je väčšinou v škrupine a zamýšľanom použití, než v samotnej výplni.

Kupujúci často používajú výrazy zameniteľné a tento zvyk spôsobuje chyby v špecifikácii. Prikrývka je bežne prešívaná potlačenou alebo ozdobnou škrupinou a predáva sa ako samostatný výrobok. Vložka do prikrývky je hladká alebo pevná vrstva predávaná ako zdroj tepla pre samostatný poťah. Prikrývka alebo prikrývka je vo všeobecnosti ľahšia a prekrýva boky postele ako dekoráciu. Deka neobsahuje vôbec žiadnu výplň. Ak je v nákupnej objednávke uvedená vložka do prikrývky, ale referenčná fotografia zobrazuje vytlačenú prikrývku, továreň ponúkne iný produkt a kupujúci dostane niečo, čo nezodpovedá maloobchodnému plánu.

Orientačné porovnanie formátov plnenej podstielky; hmotnosti náplne sa líšia podľa trhu, sezóny a umiestnenia predajcu.
Formátovať Typická škrupina Predáva sa s krytom Orientačná hmotnosť náplne Hlavné použitie
Vložka do perín Obyčajná biela, nepriľnavá alebo z mikrovlákna Kryt sa predáva samostatne 150-600 g/m2 Domov, hotel, súkromná značka
Utešiteľ Potlačené alebo pevné, prešívané Používané ako predané 200-400 g/m2 Maloobchodné a darčekové sady
Paplón alebo prikrývka Potlačené, vyšívané alebo čipkované Nie 100-250 g/m2 Dekoratívne vrstvenie
Súprava posteľnej prikrývky Prešívané alebo spájané ultrazvukom Nie 80-200 g/m2 Prikrývka na posteľ s vankúšmi

Z toho vyplývajú dva praktické dôsledky. Po prvé, vložka a jej kryt by mali byť uvádzané a dimenzované ako pár, pretože rozmery vložky, rohové slučky a povrchová úprava okrajov určujú, či kryt správne visí a zostane na svojom mieste. Po druhé, keďže vložka je zriedka viditeľná v maloobchode, kupujúci môžu presunúť rozpočet od tlače a balenia a venovať sa kvalite výplne a šitiu bez poškodenia vzhľadu dokončenej súpravy. Toto prerozdelenie je zvyčajne tam, kde sa vyhrávajú sadzby za opakované nákupy.

Zaobchádzajte s vložkou prikrývky a jej poťahom ako s jednou súpravou špecifikácií a miňte viditeľný rozpočet na výplň a šitie, nie na dekoráciu.

Možnosti výplne vložiek do perín a čo vás každá stojí

Voľba výplne riadi pomer tepla a hmotnosti, správanie pri praní, profil alergénov a veľmi často viac ako polovicu nákladov na vykládku. Továreň môže zmeniť tkaninu škrupiny za týždeň; zmena náplne zvyčajne znamená novú nákupnú objednávku na surovinu a nové kolo odberu vzoriek.

Výplne z páperia a peria

Páperové zhluky zachytávajú vzduch efektívnejšie ako akékoľvek spradené vlákno, a preto páperová vložka s hmotnosťou 400 g/m2 môže byť taká teplá ako vložka z polyesteru s hmotnosťou 550 g/m2. Plniaci výkon je zvyčajným meradlom a pohybuje sa medzi približne 550 a 800 kubickými palcami za uncu pre komerčné podstielky, pričom vyššie čísla znamenajú väčšie, pružnejšie zoskupenia. Pomery páperia ako 80/20 alebo 75/25 opisujú zmes; viac peria znamená väčšiu váhu a menšiu loft pre rovnaké teplo. Páperie vyžaduje husto tkanú škrupinu odolnú voči páperiu a pri prémiových konštrukciách skôr steny ozvučnice než jednoduché línie prikrývky, inak sa výplň v priebehu jednej sezóny presunie do rohov.

Obavy z alergénov sa týkajú najmä hromadenia prachu a zvyškov bielkovín z peria, a preto sa umyté a ošetrené výplne predávajú ako hypoalergénne. Pre kupujúcich, ktorí chcú podkrovný byt bez alergénového profilu alebo cenovej volatility, zvyčajne lepšie vyhovuje alternatívny program s ošetreným nadol alebo s vysokým podkrovím.

Luxury Winter Comforter Hypoallergenic Down Luxusná zimná prikrývka z hypoalergénneho páperia Funkcia: Táto zimná prikrývka, navrhnutá tak, aby poskytovala výnimočné teplo počas najchladnejších mesiacov, vytvára útulné útočisko, ktoré efektívne zadržiava telesné teplo a zároveň... Zobraziť produkt →

Ak maloobchodník predáva prírodnú náplň aj syntetickú alternatívu, vzorky by sa mali odoberať vedľa seba pri rovnakej hmotnosti náplne. Zákazníci ich porovnávajú na polici a rozdiel v loftoch pod rovnakým GSM ospravedlňuje cenovú medzeru v katalógu.

Polyesterové mikrovlákno a páperové alternatívne výplne

Silikónované duté konjugované vlákno zostáva ťahúňom exportovaných vložiek do perín. Denier a dĺžka strihu kontrolujú, ako sa výplň chová: jemnejšie denier poskytuje jemnejšiu ruku, zatiaľ čo hrubšie, zvlnené vlákno lepšie odoláva stlačeniu pri opakovanom použití. Výhody sú konzistentné GSM ovládanie, umývateľnosť v práčke, žiadne problémy s alergénmi a predvídateľné náklady. Kompromisom je obnovenie loftu, pretože syntetická výplň sa pod hmotnosťou tela a vákuovým balením postupne splošťuje. Kupujúci, ktorí jazdia na dlhých námorných trasách, by mali potvrdiť kompresný pomer použitý pri balení a nechať tovar zotaviť sa pred maloobchodným vystavením.

Bavlna, vlna a zmesové výplne

Bavlnený vatelín je pri rovnakom teple ťažší, ale dobre dýcha, čo vyhovuje vlhkým trhom a zákazníkom, ktorí nemajú radi hladkú ruku syntetickej výplne. Pokiaľ vatelín nie je vpichovaný alebo viazaný živicou, môže sa počas prania zhlukovať. Vlna ponúka silný odvod vlhkosti a je obľúbená v európskych programoch z prírodných vlákien, hoci pri skladovaní potrebuje šetrnejšie pranie a ochranu proti moliam. Zmesi bavlny a polyesteru alebo mikrovlákna s malým podielom páperia sú bežné spôsoby, ako vyvážiť pocit z ruky a náklady.

Hodváb a špeciálne výplne

Vložky z hodvábnej nite sú ľahké, regulujú teplotu a sú drahé a zvyčajne obsahujú pokyny na ručné pranie alebo chemické čistenie. Bambusové a viskózové zmesi sa predávajú ako chladivé a výplne z ťavej srsti alebo kašmírovej zmesi sa objavujú v prémiových zimných radoch. Ide o špecializované programy s menšími objemami, prísnejšími požiadavkami na odber vzoriek a dlhšími dodacími lehotami pre suroviny.

Vyberte si výplň pred plášťom: páperie poskytuje najlepší pomer tepla k hmotnosti, ale vyžaduje konštrukciu priehradky, zatiaľ čo mikrovlákno toleruje komerčné pranie a poskytuje najpredvídateľnejšie GSM.

Hmotnosť náplne, GSM, TOG a teplo, ktoré kupujúci skutočne potrebuje

Hmotnosť náplne je vyjadrená v gramoch na meter štvorcový, počítaná na celej ploche vložky a nie na jednotku. Vložka s rozmermi 220 x 240 cm s hmotnosťou 300 g/m2 teda obsahuje približne 1,58 kg náplne, čo je užitočné číslo, keď porovnávate cenovú ponuku s cenou suroviny. Na toleranciách záleží viac, než väčšina kupujúcich očakáva: plus mínus 5 percent je bežná obchodná úľava a dodávateľ, ktorý ponúkne plus alebo mínus 10 percent, vám v skutočnosti predáva dva rôzne produkty v jednej zásielke.

Európsky a britský maloobchod často používa TOG namiesto GSM, kde približne 4,5 TOG zodpovedá letnej hmotnosti, 10,5 TOG na jar a jeseň a 13,5 TOG na zimu. Váhy nie sú dokonale zameniteľné, pretože tkanina škrupiny a prešívanie tiež ovplyvňujú udržiavanie tepla, takže konverzná tabuľka je skôr východiskovým bodom ako zárukou rovnocennosti.

Orientačná hmotnosť výplne vložky do prikrývky podľa prostredia na spanie (stredná trieda GSM)

Tropické a teplé miestnosti, nad 24 C
150-200
Jar a jeseň, 18-24 C
250-300
Klimatizované hotelové izby, 20-22 C
300-350
Chladné noci, 12-18 C
350-450
Studená zima a nevykurované miestnosti, pod 12 C
500-600

Tabuľka naznačuje, že žiadna jednotlivá vložka nepokrýva každú klímu, ktorú môže distribútor obsluhovať. Páska s hmotnosťou 300 až 350 g/m2 má tendenciu byť najbezpečnejším samostatným produktom pre klimatizované hotelové izby, preto sa tu zoskupujú programy pohostinstva a preto je to hmotnosť najčastejšie požadovaná pri prvej skúšobnej objednávke. V prípade, že maloobchodník môže uviesť iba jednu hmotnosť, pásik s hmotnosťou 250 až 300 g/m2 sa zvyčajne predáva počas najdlhšej sezóny na trhoch s miernym podnebím, pričom nastavovaciu prácu vykonáva kryt a prikrývka navyše. Kupujúci, ktorí môžu nosiť dve závažia, vo všeobecnosti vidia najsilnejšie párovanie v pásmach 250 až 300 g/m2 a 400 až 450 g/m2, pretože pokrývajú väčšinu roka bez tretieho SKU. V praxi by sa o hmotnosti náplne malo rozhodovať skôr spolu so škrupinou a cieľovou maloobchodnou cenou než samostatne, pretože ťažšia náplň v tenkej škrupine jednoducho vytvára ťažkú ​​vložku, ktorá je stále chladná.

Pre bližší pohľad na to, ako vrstvená posteľná bielizeň udržuje teplo počas chladnejších mesiacov, uvádzame naše poznámky ako bytový textil poskytuje extra teplo v zime prejsť logikou jednotlivých vrstiev, ktorú môžu maloobchodníci opätovne použiť vo svojich vlastných nákupných plánoch.

Hypoallergenic Summer Quilt Baby Safe Hypoalergénna letná prikrývka Baby Safe Funkcia: Navrhnutá pre horúce letné noci a tropické podnebie, táto prikrývka so suchým zipsom poskytuje výnimočnú priedušnosť a chladivý komfort. Jeho unikátna zvrásnená textúra... Zobraziť produkt →

Nízka hmotnosť je miesto, kde sa konštrukčné skratky prejavia ako prvé. Letná vložka s gramážou 150 až 200 g/m2 má veľmi málo výplne, aby zakryla slabé prešívanie, takže vzor stehu a hmat na škrupinke prinášajú celý dojem kvality v ruke zákazníka.

Zapíšte hmotnosť náplne ako rozsah s toleranciou nie väčšou ako plus alebo mínus 5 percent a potvrďte ekvivalent TOG v správe o vzorkovaní.

Škrupina a šitie: Dve miesta vložiek do perín zlyhajú

Väčšina výnosov nie je spôsobená náplňou. Sú spôsobené únikom náplne cez škrupinu, otvorením švov po prvom komerčnom praní alebo zborením línií prešívania tak, že vložka sa v strede stane voľným vreckom vlákna a na okrajoch prázdnou škrupinou.

Škrupinové tkaniny

  • Bavlna odolná voči páperiu, zvyčajne s počtom vlákien 200 až 300 a pevne tkaná alebo kalandrovaná, je štandardnou voľbou pre výplne z páperia a peria.
  • Zmesi polybavlny s počtom vlákien 180 až 200 ponúkajú nižšiu cenu s primeranou odolnosťou pre syntetické výplne v hotelových programoch.
  • Škrupiny z mikrovlákna s hmotnosťou približne 90 až 110 g/m2 sú mäkké a odolávajú žmolkovaniu a vyhovujú alternatívnym vložkám, ktoré sú určené na pohodlné umiestnenie v obchode.
  • Kartáčované mikrovlákno pôsobí teplejšie na ruky, ale môže sa rýchlejšie žmolkovať, takže je vhodnejšie pre zimné alebo dekoratívne programy ako pre vysokoobrátkovú bielizeň.
  • Počet vlákien je marketingové číslo nad určitým bodom; konštrukcia, kvalita priadze a konečná úprava sú dôležitejšie ako počet vytlačený na štítku.

Šitie, prešívanie a úprava okrajov

  • Prešívanie krabice s rozmermi 25 x 25 cm alebo 30 x 30 cm udržuje výplň rozloženú; širšie boxy umožňujú posun a užšie boxy zvyšujú mzdové náklady.
  • Hustota stehu 8 až 12 stehov na palec je použiteľný pás, pričom vyšší koniec je lepší pre páperové výplne.
  • Konštrukcia usmerňovacieho boxu, kde látkové steny oddeľujú plniace kanály, je správnou voľbou pre vysoký plniaci výkon, ale pridáva materiál a čas šitia.
  • Ultrazvukové lepenie úplne zabraňuje otvorom po ihlách a znižuje únik vlákien, hoci vyhovuje ľahším výplniam a špecifickým zloženiam škrupín.
  • Dvakrát prehnuté alebo rúrkovité okraje s rohovými slučkami alebo úchytkami chránia vložku a udržujú ju ukotvenú vo vnútri krytu.
  • Testy prešmykovania švov a migrácie výplne by sa mali vyžadovať na predvýrobnej vzorke, nie na hromadnej objednávke.

Tieto podrobnosti sa zriedka vyskytujú na jednostránkovej cenovej ponuke, a preto by mali byť uvedené v technickej špecifikácii. Dodávateľ, ktorý nemôže písomne ​​opísať hustotu stehu alebo veľkosť prešívania, bude pravdepodobne interpretovať tieto parametre inak pri každej objednávke.

O trvanlivosti rozhoduje škrupina a prešívanie: špecifikujte typ látky, veľkosť prešívania, hustotu stehu a povrchovú úpravu okrajov, pretože výplň funguje rovnako dobre ako konštrukcia, ktorá ju drží.

Veľkosti vložiek do prikrývok: zodpovedajúce poťahy, postele a trhové štandardy

Nesúlad veľkosti je jednou z najčastejších príčin sťažností zákazníkov a takmer vždy je spôsobený skôr chýbajúcou toleranciou než chybou pri rezaní. Tkané bavlnené škrupiny sa po prvom praní mierne uvoľnia a zmrštia, takže vyvážaný tovar sa bežne strihá s prídavkom na zrážanie a prijíma sa s toleranciou asi plus alebo mínus 2 cm. Vložka, ktorá meria o niekoľko centimetrov menšia ako kryt, bude vždy vyzerať nedostatočne, bez ohľadu na to, koľko náplne obsahuje.

Bežné veľkosti vložiek do prikrývok podľa trhu; Veľkosti pohostinstva sú zvyčajne prispôsobené matracu plus povolený pokles.
trhu Bežné veľkosti vložiek (cm) Nietes
Spojené štáty americké Dvojlôžková 173 x 218, Plná alebo Queen 224 x 234, King 264 x 234 Často uvádzané v palcoch; Queen riadi hlasitosť
Spojené kráľovstvo Single 135 x 200, Double 200 x 200, King 225 x 220, Super King 260 x 220 Hodnotenia TOG široko používané v maloobchode
kontinentálnej Európy 135 x 200, 155 x 220, 200 x 200, 240 x 220 Metrické veľkosti, často predávané so zodpovedajúcimi krytmi
Austrália a Nový Zéland Single 140 x 210, Queen 210 x 210, King 240 x 210 Predávajú sa lokálne ako prikrývky alebo doonas
Hotel a pohostinnosť Queen 203 x 203, King 229 x 229, vlastné šírky do 260 Prispôsobené na matrac plus pád, často s klinmi
Japonsko a Kórea 150 x 210, 190 x 210, 200 x 210 Menšie stopy, ľahšie výplne

Pre veľkoobchodný program je bezpečným predvoleným nastavením uvádzať tri veľkosti a dve hmotnosti namiesto šiestich veľkostí a jednej hmotnosti, pretože chyby veľkosti sú lacnejšie na opravu vo fáze rezania ako chyby hmotnosti náplne. Kupujúci pohostinstva zvyčajne chcú, aby vložka bola o niečo širšia ako matrac, takže poťah prekrýval boky, zatiaľ čo maloobchodní kupujúci majú tendenciu kupovať vložku v rovnakej nominálnej veľkosti ako poťah. Pred odrezaním vzorky si overte, ktorá logika platí, a zaznamenajte ju do hárku so špecifikáciami.

Dohodnite sa na tolerancii zmrštenia a tolerancii rozmerov plus alebo mínus 2 cm vo fáze odberu vzoriek, pretože počet sťažností na veľkosť prevyšuje počet sťažností na vyplnenie vo väčšine údajov o vrátení v maloobchode.

Získavanie vložiek do paplónov od výrobcu: čo treba overiť

Keď sa kupujúci presunú od obchodnej spoločnosti k priamemu výrobcovi, štruktúra nákladov sa zvyčajne zlepší, ale bremeno špecifikácie sa presunie na kupujúceho. Schopný dodávateľ vložiek do prikrývok by mal byť schopný bez prípravy popísať svoju plniacu linku, kapacitu prešívania a rutinu kontroly, pretože to sú tri oblasti, v ktorých sa hromadné objednávky líšia od vzoriek.

Schopnosť továrne stojí za potvrdenie

Opýtajte sa, koľko prešívacích strojov je v prevádzke, či sa výplň fúka mechanicky alebo ručne, ako sa škrupina pred naplnením uvoľní a koľko kusov linka zvládne za deň dokončiť. Údaj o ročnej kapacite je užitočný na škálovanie, ale dátum dodania určuje denný výkon konkrétnej linky, na ktorej bude prebiehať vaša objednávka. Kupujúci, ktorí zadávajú zmiešané objednávky na vložky do prikrývok, prikrývky, súpravy posteľnej bielizne a chrániče matracov, by si mali tiež potvrdiť, či tieto kategórie fungujú na rovnakom mieste alebo medzi subdodávateľmi, pretože delená výroba komplikuje kontrolu a konsolidáciu zásielok.

Čo patrí do špecifikačného listu

  1. Materiál náplne, denier alebo plnivosť a pomer miešania, ak je to možné.
  2. Hmotnosť výplne v gsm s explicitnou toleranciou, uvedená pre veľkosť.
  3. Zloženie škrupinovej tkaniny, typ priadze, počet nití a konečná úprava.
  4. Rozmery vzoru prešívania, hustota stehu a konštrukcia okrajov.
  5. Hotové rozmery v centimetroch pre každú veľkosť, s toleranciou.
  6. Štítky: obsah vlákniny, návod na údržbu, čiarový kód a krajina pôvodu.
  7. Balenie: kompresný pomer, poly bag alebo netkaná taška, rozmery kartónu a prepravné značky.
  8. Požiadavky na skúšky, plán odberu vzoriek a prijateľná úroveň kvality.

MOQ, dodacia lehota a cenová štruktúra

V prípade vlastných vložiek do perín sa minimálne objednávacie množstvo zvyčajne začína okolo 500 až 1 000 kusov na kombináciu veľkosti a farby pre OEM program a môže klesnúť nižšie, keď továreň už skladuje škrupinu a výplň. Dodacia lehota výroby zvyčajne trvá od 25 do 45 dní po schválení vzorky a uložení, pričom dlhší koniec sa vzťahuje na páperové výplne a vytlačené škrupiny. Výplň je zvyčajne najväčší jednotlivý nákladový prvok, po ktorom nasleduje škrupina, práca a balenie, takže zníženie ceny takmer vždy pochádza z jednej z týchto štyroch položiek a nie z režijných nákladov.

Testovanie, súlad a dokumentácia

  • Overenie obsahu vlákna na podporu tvrdenia štítku.
  • Formaldehyd, pH a farebná stálosť pre trhy s prísnymi chemickými limitmi.
  • Rozmerová stálosť po praní, ktorá chráni prísľub veľkosti.
  • Kontrola migrácie výplne a kontroly pevnosti švu pre plnené produkty.
  • Certifikácia tretej strany, ako je OEKO-TEX Standard 100, ak to maloobchodný kanál vyžaduje.
  • Testovanie pádu a kompresie kartónu pre dlhú námornú prepravu.
Pure Cotton Soft Comforter Set Súprava mäkkých prikrývok z čistej bavlny Funkcia Priateľský k pokožke a priedušný: Materiál z čistej bavlny je mäkký a pohodlný, vhodný na dýchanie a vhodný pre vlhkosť citlivej pokožky. Absorpcia a persp... Zobraziť produkt →

Kupujúci, ktorí prevádzkujú programy pre bavlnu spolu s programami zo syntetických materiálov, často pred vykonaním odoberú vzorky oboch, pretože bavlnené vložky sa v ruke cítia inak a potrebujú trochu inú hustotu stehu, aby sa predišlo stopám po ihlách pozdĺž línií prešívania.

Kontrola pred odoslaním

Štandardnou praxou je kontrola pred odoslaním na prijateľnej úrovni kvality 2,5 pre závažné chyby. Kontrolné body, na ktorých najviac záleží pri vložkách do prikrývok, sú rozloženie výplne po celej ploche, overenie rozmerov na minimálne troch kusoch na veľkosť, zabezpečenie švov a rohov, presakovanie vlákien pri ľahkom odieraní, presnosť štítkov a konzistencia hmotnosti kartónu. Kontrola po zlisovaní a zabalení tovaru značne sťažuje zistenie migrácie náplne, preto zariaďte kontrolu pred konečným stlačením všade tam, kde to harmonogram umožňuje.

Výrobca vložiek do paplónov by sa mal posudzovať podľa spôsobu plnenia, kapacity prešívania a kontrolných postupov, nie iba podľa ročnej kapacity.

Pokyny týkajúce sa starostlivosti, prania a skladovania odovzdajte ďalej

Pokyny na údržbu sú špecifikáciou, nie dodatočným nápadom. Spôsob prania, ktorý vytlačíte na štítku, určuje, ktoré kombinácie náplne a obalu sú v prvom rade prijateľné, a nesprávne tvrdenia o starostlivosti sú častou príčinou vrátenia tovaru na trhoch so silnými pravidlami ochrany spotrebiteľa.

Domáce pranie

  1. Malé a stredné veľkosti perte pri 30 až 40 C na jemnom cykle so zníženou rýchlosťou odstreďovania.
  2. Ak je to možné, použite stroj s predným plnením, aby ste znížili mechanické namáhanie švov.
  3. Vložky z páperia a peria sušte v bubnovej sušičke na nízkej teplote s dvoma alebo tromi sušiacimi guľami, aby sa obnovila vzdušnosť.
  4. Vyhnite sa bielidlám a zmäkčovačom tkanín, pretože obe ovplyvňujú odolnosť vlákien a vodoodpudivosť.
  5. Pred uskladnením úplne vysušte, pretože zachytená vlhkosť podporuje tvorbu plesní vo vnútri náplne.

Hotelové a komerčné pranie

Komerčné práčovne často perú pri vyšších teplotách so silnejšou chémiou a dlhšími cyklami. Syntetické výplne tolerujú tento vzor lepšie ako páperie, ktoré rýchlejšie stráca vzdušnosť a vyžaduje starostlivejšie sušenie. Nákupcovia pohostinstva by mali pred schválením hromadnej objednávky otestovať vzorku v zamýšľanom pracom cykle a mali by očakávať reálnu životnosť meranú v pracích cykloch a nie v rokoch. Ak hotel prevádzkuje práčovňu s vysokým obratom, prešívaná syntetická vložka s pevným prešívaním boxu je zvyčajne ekonomickejšou špecifikáciou.

Skladovanie

  • Skladujte radšej v priedušnom bavlnenom alebo netkanom vrecku ako v uzavretom plastovom vrecku.
  • Vyhnite sa dlhodobému vákuovému stláčaniu, ktoré znižuje obnovu loftu v syntetických výplniach.
  • Skladovacie priestory udržiavajte v suchu a materiál striedajte, aby sa najskôr použili staršie jednotky.
  • Pri vlnených výplniach pridajte ochranu proti moliam pri dlhšom skladovaní.

Zosúlaďte náplň s prostredím bielizne predtým, ako napíšete štítok o starostlivosti, a otestujte jednu vzorku v skutočnom pracom cykle, a nie v laboratórnom približnom odhade.

Často kladené otázky o vložkách do paplónov

Aký je rozdiel medzi prikrývkou a paplónom?

Vložka do prikrývky je vrstva s hladkou škrupinou určená na použitie vo vnútri odnímateľného poťahu, zatiaľ čo prikrývka má zvyčajne dekoratívnu alebo potlačenú škrupinu a používa sa tak, ako sa predáva. Vložka nesie teplo a je zriedka viditeľná; prikrývka je súčasťou viditeľného dizajnu posteľnej bielizne. Niektoré trhy používajú výrazy zameniteľné, a preto by technické listy mali vždy obsahovať referenčnú fotografiu.

Akú GSM vložku do perín by si mal hotel kúpiť?

Pre klimatizované miestnosti s teplotou okolo 20 až 22 C je najbežnejším východiskovým bodom pásmo 300 až 350 g/m2 s nižšou hmotnosťou pre tropické vlastnosti a ťažšou hmotnosťou pre nevykurované miestnosti. Nákupcovia pohostinstva by mali pred stanovením hmotnosti náplne potvrdiť cyklus prania, pretože agresívne pranie časom znižuje nafúknutie.

Je vyšší počet nití vždy lepší pre škrupinu vložky do prikrývky?

Nie nevyhnutne. Nad určitým bodom počet nití hovorí len veľmi málo o trvanlivosti a husto tkaná tkanina odolná proti odpočítavaniu nití často funguje lepšie ako voľne tkaná tkanina s vyšším počtom nití. Kvalita priadze, hustota väzby a konečná úprava sú dôležitejšie ako číslo vytlačené na štítku.

Ako dlho by mala vložka do prikrývky vydržať?

Životnosť závisí od typu náplne, konštrukcie plášťa a frekvencie prania. Syntetické výplne používané v komerčných práčovniach majú vo všeobecnosti najkratšiu životnosť, zatiaľ čo dobre konštruované páperové vložky uchovávané v domácom prostredí majú tendenciu udržať poschodie podstatne dlhšie. Kupujúci by mali definovať životnosť v umývacích cykloch pre programy pohostinstva a v sezónach pre maloobchodné programy.

Dajú sa vložky do perín prať v práčke?

Polyesterové a mikrovláknové vložky sa zvyčajne dajú prať v práčke pri 30 až 40 C. Bavlnený vatelín sa môže zhlukovať, pokiaľ nie je vpichovaný alebo lepený. Vložky z páperia a peria sa dajú prať, ale potrebujú sušenie v bubnovej sušičke pri nízkej teplote s guľami do sušičky na obnovenie loftu a opakované mokré pranie skracuje ich životnosť.

Aké je typické minimálne objednávacie množstvo pre vložky do prikrývok na mieru?

Vlastné OEM programy bežne začínajú okolo 500 až 1 000 kusov na veľkosť a farbu a môžu byť nižšie, ak sú škrupinová látka a výplň už na sklade. Zmiešané objednávky vložiek, paplónov a súprav posteľnej bielizne niekedy umožňujú nižšie množstvo na položku, pretože továreň môže konsolidovať výrobné série.

Ponúkajú dodávatelia spodné aj alternatívne výplne?

Mnohí etablovaní výrobcovia domáceho textilu prevádzkujú obe linky, pretože tieto dva produkty majú spoločné vybavenie na prešívanie a konečnú úpravu, ale líšia sa v získavaní surovín, požiadavkách na škrupinu a kontrolných miestach. Kupujúci, ktorí ich porovnávajú, by ich mali ochutnať pri rovnakej hmotnosti náplne, aby videli skutočný rozdiel v podkroví.

Ako skontrolujem kvalitu šitia pred odoslaním?

Odmerajte hustotu stehu aspoň na troch kusoch na veľkosť, skontrolujte, či sú prešívacie škatuľky konzistentné po celej ploche, jemne potiahnite švy a rohy a uistite sa, že pri miernom odieraní neuniká žiadna výplň. Rozloženie náplne cez vložku je najrýchlejším indikátorom toho, či plniaca linka funguje správne.

Aké veľkosti by mal pokrývať veľkoobchodný program vložiek do prikrývok?

Väčšina veľkoobchodných programov pokrýva tri až štyri veľkosti, zvyčajne jednu alebo dve veľkosti, dvojitú alebo kráľovnú, kráľa a niekedy aj super kráľa. Pokrytie každej veľkosti pri každej hmotnosti náplne znásobuje zásoby bez pridania veľkého objemu predaja, takže je zvyčajne lepšie pridať druhú hmotnosť náplne pred pridaním piatej veľkosti.

Ako by sa mali vložky do perín zabaliť na vývoz?

Kompresné balenie znižuje náklady na prepravu, ale ovplyvňuje obnovu podkrovia, takže kompresný pomer by sa mal skôr dohodnúť a otestovať, ako ho nechať na baliacej linke. Vložky sú zvyčajne balené v poly vrecúškach alebo netkaných vreciach, potom sú zabalené v kartóne so stálou hmotnosťou na kartón a jasnými prepravnými značkami. Pri použití vysokej kompresie počkajte pred predajom na zotavenie.

Väčšina otázok vložiek do prikrývok sa vracia k jednému problému: či je písomná špecifikácia dostatočne presná na to, aby iná výrobná séria reprodukovala schválenú vzorku.

Kam ďalej

Ak vytvárate program vložiek do prikrývok, paplónov alebo paplónov a porovnávate továrne, začnite s dodávateľom, ktorý vie opísať hmotnosti náplne, konštrukciu škrupiny a kontrolné postupy v číslach, a nie prídavných menách, a pred cenou si vyžiadajte hárok so špecifikáciami. Táto jediná požiadavka veľmi rýchlo oddeľuje výrobcov od obchodníkov.

Pred požiadaním o cenu si vyžiadajte hárok so špecifikáciami a plán kontroly pred odoslaním a zvyšok programu vložiek do prikrývok bude predvídateľný.